ne 21.4.2013 |

Zápas Hranice - Jičín

První nadstavbovou porážku utržili házenkáři Jičína v Hranicích. Přitom celých šestatřicet minut diktovali tempo zápasu. Hned první branka zápasu padla do sítě Hranic z ruky Babáka a to byla také poslední branka, kterou v tomto utkání, jež bylo reprízou finálového souboje Českého poháru, diváci z jeho ruky viděli. Jičín celý poločas jasně vedl, i když v útočené fázi se ani jednomu z týmů nedařilo zcela podle představ. Na straně Hranic byl ale nezastavitelný kanonýr Stržínek a především díky jeho šesti brankám v první půli udrželi domácí házenkáři s Východočechy kontakt. Na začátku druhé půle ale přišel obrat. Domácí házenkáře podrželi brankáři a hala hnala Cement za vyrovnáním. Prvních třináct minut druhého poločasu tak vyhráli domácí vysoko 8:3 (obrat z 11:14 na 18:16)! Potom se Jičín sice po oddechovém čase probral a čtyřmi brankami v řadě zase na asi deset minut překlopil vedení na svou stranu, ovšem už si nedokázal znovu vypracovat bezpečný odstup. Naopak v posledních pěti minutách se utkání tahalo o branku a rozhodující střelu, která se proměnila v pětadvacátou branku týmu, nakonec vypálil Tůma a zajistil tak svému družstvu v bojovném utkání důležité vítězství, které posouvá Cementáře na průběžné druhé místo nadstavbové tabulky.